MTSER2817H150K
- Flat Wire High Current Power Inductors
- Part no.: MTSER2817H150K
- Inductance : 15 uH
- Test Frequency: 500KHz/0.1V
- DC Resistance: 2.8 mΩ
- Rated Current: 21.2 A